Postovani, beba stara 37 dana ima temenjacu, ali i osip po licu, usima i vratu. Temenjacu natapamo bebi uljem na 30-60min, te cetkom uklanjamo ostatke pre kupanja. Lice vec 5 dana 1-2 dnevno mazemo pantenolom ali ne izgleda da prolazi. Nekad je manje izrazeno nekad vise, hrapavo na dodir a sad je pocelo i malo da se peruta na obrazima. Sta je u pitanju? Slike mozete naci na: http: //www. Aksiom. Net/slike/osip/ unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 06. 01. 2016.
    • Poštovani,
      Ne mogu da otvorim link za slike koji ste poslali. Savetujem vam da temenjaču nastavite da tretirate bebi uljem, ali naslage čistite mekom četkom nakon pranja kosice. Na promene na licu, vratu i ušima možete nanositi sebamed kremu protiv ojeda 2 puta dnevno. Ukoliko ne bude poboljšanja nakon par dan, javite se na pregled pedijatru. Po opisu promena koji ste naveli, najverovatnije je u pitanju dečji ekcem.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd