Postovani, nadovezujem se na pitanje. . . Bebi nastavljam da dajem pirincane pahulje. . Ali zasto ona pije sve manje mleka. . . Jeste da ima 7830 kg a jos nedelju dana do 5 meseca ali ona postepeno kako je starija pije sve manje mleka. . . Sada smo sveli ishranu na izmedju 300 i 500 ml dnevno u 4 ili 5 obroka. . . Jedino sto i malo posisa pred svaki dremku, znaci na svakih sat i po, dva ona malo posisa i uspavka se na sisu. Nas pedijatar kaze da joj mozda dosadila jednolicna ishrana i garant misli da preterujem jer me bebina kilaza demantuje. I dalje ima problem sa nosicem, cistimo ga redovno. Inace, zivahna je beba i to dosta.

    Odgovoreno: 04. 01. 2016.
    • Poštovana,
      Vaša beba dobro napreduje u telesnoj težini. U ovom uzrastu treba da ima 4 mlečna i 2 nemlečna obroka. Nakon uvođenja žitarica bez glutena, savetujem vam da joj postepeno uvedete u ishranu povrće (krompir, šaragrepa) , a potom i voće (jabuka, banana) . Možete joj između obroka davati i razblažen voćni sok.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd