Ovako imam 15, 5 god. Aktivno se bavim kosarkom vec 6 godina, visok sam 185 cm, imam 47% misica, 6% masti i 78 kg, majka 170, otac 189, najvislji rodjak 208, do ove visine sam narastao prije nekih 2 god. Bio sam najvislji u generaciji, a onda su neki momci naglo poceli rasti i prerasli me, zanima me da li cu ja jos da rastem, jer imam dosta jaku gradju (siroke listove, nabijene ruke, siroka ramena)

    Odgovoreno: 21. 12. 2015.
    • Poštovani,
      Vi još uvek rastete. Vaš genetski potencijal rasta, tj. Ciljna visina se može izračunati na osnovu sledeće formule (cm) = (visina oca + visina majke) /2 + 6, 5. S obzirom da trenirate košarku, može se očekivati i da premašite vašu ciljnu visinu.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd