Postovani, beba ima 4 meseca i nedelju dana. Po vasem savetu, uvela sam joj obroke na po cetiri sata i to je upalilo. . . Apetit joj se povratio, ali od juce opet problemi. Isto ponasanje, od 4, 5 obroka, neke popije 120 ml a neke po 60, 80, 90ml i pocela je da se igra dok sisa, hvata flasicu rukicama, igra se tako sto kao grgoce na cuclu. . . I tako se jedva hranimo posle 10 i vise min. Inace, izbacila nocno hranjenje a ako bas zatrazi dam joj sisu. Imala je terapiju cefaleksinom zbog bak. U nosu. . . Sada je bris uredan. Prosle nedelje imala jednom temp od 38. 4 rektalno i crveno grlo, pili smo sirup sinalicin. Tokom terapije super jela, sve po 120 ml a od juce kako nismo na terapiji ona gubi apetit. Klasicno, imamo problem sa nosicem, svaki dan se koristi fizioloski rastvor i aspirator, budi se uvek sa zapusenim nosicem. Pijemo gvozdje i vitamin c svaki dan. Stolica nekad zuta, nekad zelena. Ponasanje ok, tezina 7. 6 kg. Sta bi sada mogao biti uzrok smanjenom apetitu, nema logike da izleci grlo a manje jede. Pregled kod pedijatra je tek za nedelju dana.

    Odgovoreno: 21. 12. 2015.
    • Poštovana,
      S obzirom da vaša beba posle završene antibiotske terapije i dalje ima tegobe sa nosićem, savetujem vam da je pregleda orl specijalista.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd