Poštovani doktore, moj sin ima 17 meseci. Zdrav je, normalan, veseo dečak, vrlo živahan. . . Međutim, već nekoliko pua (3-4) nakon onoga što je simptom uobičajne prehlade, curenja nosa, vrlo brzo, za oko 24 sata dolazi do strašnog otežanog disanja. Išli smo kod dr svaki put, jednom su mu čak snimali pluća, nije bilo upale, ali su opstrukcije vrlo jake. Davali smo mu spalmotil i to mu je pomagalo relativno brzo. . . Ali taj dan dva otežanog disanja je zaista mučan, strašan i veoma brinem za dete. Postoji li nešto što bi mogla da bude prevencija od takvog stanja ili način na mu se brže pomogne. . . Dobijao je i inhalacije, ali sve to nekako sporo na njega deluje, on se jako muči i brinem se da se nešto ne desi, zaista je užasno gledai kako plitko i ubrzano diše. Niko u moj i muževqevoj porodici nema astmu i sl probleme. . . Ne ide ni u vrtić još uvek. . . Hvala na izdvojenom vremenu, pozdrav

    Odgovoreno: 18. 12. 2015.
    • Poštovana,
      S obzirom da je vaše dete par puta imalo bronhoopstrukciju, prevenciju ukoliko je potrebna određuje dečji pulmolog. Savetujem vam da vaše dete pregleda i orl specijalista, jer kod dece uvećan treći krajnik može stvarati problem i dovoditi do čestih infekcija nosa koje se onda spuštaju na donje disajne puteve.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd