Postovani, na koji nacin da sastavim bebi meni ishrane, ukratko rodjena je sa 4kg, sada ima 5meseci, ujutru sisa u 6-10-14 (kasica) , 17, 20h dojenje, dakle jedan nemlecni obrok. Interesuje me kada ubaciti drugi nemlecni obrok? I sta se pored ovoga sto smo uveli sada moze uvesti (jabuka, banana, sarg, krompir, bundeva i tikvica) kupili smo milupa pirincane zitarice ali u toku hranjenja se pojavilo oko usana crvenili pa sam prekinula. . Da li dati obican pirinac? Hvala

    Odgovoreno: 14. 12. 2015.
    • Poštovana,
      U ovom uzrastu vaša beba treba da ima 6 obroka. Već sad možete joj dati još jedan nemlečni obrok. Redosled uvođenja povrća bi bio: krompir, šargarepa, bundeva, grašak, tikvice, blitva, spanać, karfiol, kelj, a redosled uvođenja voća: jabuka, banana, breskva, kruška. Možete joj dati običan pirinač.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd