Postovani, beba od 4 meseca je jutros dobila temp 38. 4 rektalno. Dat joj je paracetamol odmah a ujutru odmah je odvedena pedijatra. Dobili smo sirup sinacilin jer je i grlo crveno. Medjutim, nije nam pedijatar rekao da li u slucaju da ponovo dobije temp trebamo pored sirupa dati i paracetamol ili je sirup dovoljan?

    Odgovoreno: 12. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Savet je da nastavite da dajete vašoj bebi paracetamol sirup, po potrebi kad je temperatura iznad 38c. Razmak između doza je minimum 4 h.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd