Postovani, decak 3600 na rodjenju, sada ima 4, 5m i tezak 8kg. Kada je napunio 3m izbacila sam podoj nocu sisa u 20h i onda ujutru u 6h. Od 4meseca uvela sam kasice koje ga tek sada kada pojede malo vece kolicine drze od 2-3h. Preko dana sisa na 4h. Molim vas da li stvaram gojazno dete da li negde gresim ili je jednostavno beba takva po genetici jer smo i ja i suprug visoki i krupniji. Hvala

    Odgovoreno: 10. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Vaša beba veoma dobro napreduje u telesnoj težini. Njegova težina odgovara bebi uzrasta 6 meseci. U ovom uzrastu bi trebalo da ima 6 obroka dnevno. Savetujem vam da mu dajete 2 nemlečna obroka dnevno, kašice od voća i povrća. Dva do tri puta nedeljno mu možete dati pirinčanu ili kukuruznu kašicu. . Meso uvedite u ishranu sa 6 meseci. Između obroka ili posle obroka ponudite ga vodom ili čajem.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd