Moj sin je star tri meseci ne dojim ga na adaptiranog mleka je, tezak je 6200g, zanima me količina mleka i broj obroka za negova uzrast, jede često po malu količinu i zato se po noč budi na svaki jedan do da sata. L hvala lepa

    Odgovoreno: 09. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Vaš sin dobro napreduje u telesnoj težini. Trebalo bi po obroku da popije 120-150ml adaptirane mlečne formule, obroci bi trebalo da budu na 3, 5-4h. U uzrastu od 3 meseca, ukoliko beba dobro napreduje, savetuje se postepeno ukidanje noćnih obroka. Kad se vaša beba probudi u toku noći, ponudite joj vodu ili čaj. Takođe, tokom dana, nakon obroka ili između obroka, možete je ponuditi vodom ili čajem.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd