Postovani, mama sam bebe od 4 meseca. Pre tri i po meseca pronadjena mi je eserihija koli kako u urinokulturi tako i u vaginalnom sekretu. Prepisana mi je terapija ali cisto sumnjam da sam je iskorenila. Zbog obaveza prema bebi koju cuvam sama nisam izvrsila proveru. Zanima me da li sam mogla nekako bebi da je prenesem i koje bi posledice bile?

    Odgovoreno: 09. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Redovno održavanje higijene nakon odlaska u toalet, tj. Pranje ruku je dovoljno za sprečavanje prenosa ove infekcije vašoj bebi. Inače, urinarne infekcije kod beba se javljaju zbog prodora crevnih bakterija, u koje spada i ešerihija koli, u urinarne puteve. Češće su kod devojčica zbog blizine analnog otvora i uretre. Ukoliko je vaša beba bez tegoba, nemate razloga za brigu.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd