Postovani, nadovezujem se na pitanje u vezi pospanosti bebe. . . Sada sam joj izmerila temp. . . Rektalno 37. 7. . . Da li je ona razlog tome? Kako da reagujem?

    Odgovoreno: 06. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Pospanost vaše bebe može se objasniti infekcijom respiratornih puteva koju trenutno ima. Naveli ste da u međuvremenu ima i povišenu temp. , 37, 7c rektalno, znači temp je 37, 2c. Ova pospanost, kao i povišena temp. , mogu trajati par dana. Savetujem vam da pratite temp. , ukoliko pređe 38c, svakako joj dajte sirup za snižavanje temp. Nastavite sa antibiotskom terapijom i javite se pedijatru na kontrolni pregled.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd