Postovani, moja beba koja za 4 dana puni 4 meseca vec drugi dan puno spava. . Juce je u setnji zaspala na 3h. . . Uvece je legla u pola devet i spavala sve do pola 8 vez prekida. Danas poske dremke od 40 min malo se poigrale, ja je stavila u kolica i ona se u roku od par min sama uspavala i upravo traje drugi sat tog sna. Mene to plasi. . . Ne deluje mi da ima temp. . . Nije neraspolozena. . . Ne place bez razloga. Na terapiji smo cefaleksinom zbog bakterije u nosu i to je to. Desavalo se vec da ima po koju noc koju celu prespava ali me plase ove duge dnevne dremke obzirom da u poslednje vreme ima dremke na svaka 1. 5 2h u trajanju od 50 min.

    Odgovoreno: 06. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Pospanost vaše bebe može se objasniti infekcijom respiratornih puteva koju trenutno ima. Naveli ste da u međuvremenu ima i povišenu temp. , 37, 7c rektalno, znači temp je 37, 2c. Ova pospanost, kao i povišena temp. , mogu trajati par dana. Savetujem vam da pratite temp. , ukoliko pređe 38c, svakako joj dajte sirup za snižavanje temp. Nastavite sa antibiotskom terapijom i javite se pedijatru na kontrolni pregled.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd