Postovani, beba ima 3m i 20dana. Odavno se okrece na stomak i jako je aktivna, stalno u tom polozaju. Kada se stave ispred nje igracke ona se odguruje i dodje do njih. Moje pitanje je da li predstavlja neki problem to sto se nekad prilikom okretanja rucica ostane zarobljena i krece samo sa jednom? Ona je nekada izvuce a nekad ostaje zarobljena. Da li da joj izvlacimo ruku ili? Hvala vam

    Odgovoreno: 04. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Poželjno je da vaša beba sama izvuče ručicu. Ukoliko to ne uspe duže od jednog minuta ili ukoliko se rasplače zbog zarobljene ručice, vi joj pomozite.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd