Moja beba je rodjena sa 3120g i 49cm, iz porodilista je izasla sa 3000g, sada ima 3 meseca i ima 4750g 58cm, samo je dojim, nocu spava i po 5 sati pa se probudi i opet doji pa spava dalje, preko dana sisa vise puta od prilike na 2-3-4 sata kako kad, vesela je i veoma aktivna. Interesuje me da li imam razloga za brigu zbog tezine, dal treba da je dohranjujem i koliko bi trebala da dobija na tezini?

    Odgovoreno: 04. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Napredovanje vaše bebe u telesnoj težini je u granicama normale. Očekuje se da sa 5 meseci udvostruči težinu na rođenju.
      savetujem vam da nastavite sa dojenjem i da sa 4, 5 mes počnete sa uvođenjem nemlečne hrane.

      dr danijela todorović, specijlalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd