Postovani, moja beba ima 4 meseca. Pre neki dan smo poceli da idemo na vezbice zbog hipertonusa. Ono sto mene plasi je sto na vezbama ima puno dece a isto tako i osoblje koje vezba decu ne vodi mnogo racuna o pranju ruku. . . Licno sam videla da je terapeut pomogao detetu da se obuje, pipao mu cipelu a onda je bez pranja ruku vezbao moje dete, dirao mu prstice koje dete odmah trpa u usta. Kako ja nemam oralni hetpes, nema ni dete antitela i jako se plasim daga ne zaraze. Kako da sprecim zarazu i koliko je uopste opasno da se tarazi, obzirom da nije vise novorodjence?

    Odgovoreno: 04. 12. 2015.
    • Poštovana,
      Oralni herpes se prenosi direktnim kontaktom sa promenama inficirane osobe. Osobama koje vežbaju sa vašom bebom skrenite pažnju da održavaju ličnu higijenu.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd