Moja trudnoca je bila izuzetno komplikovana. U 2. Nedelji sam primila anesteziju za zub, i lek za vadjenje zivca, koji je stajao 2 nedelje. U 3. Sam bila izlozena dejstvu toksina, farbe. Naravno, ne znajuci da sam trudna. Dr je umesto mene odlucila da trudnoca ostane, ne upozorivsi me na rizike. 2 nedelje nakon toga dobijam dermatitis. U 15. Nedelji pijem cefalexin zbog eserihije. U 24. Elokom 3 puta zbog dermatitisa. Dete je rodjeno bez ikakve anomalije, uz cns uredan, lepo napreduje, smeje se, guguce, nema cak ni ekcem. Mogu li sad odahnuti posto sam trudnocu i prvih 5 meseci umirala od brige?

    Odgovoreno: 30. 11. 2015.
    • Poštovana,
      S obzirom da vaša beba lepo napreduje, da se redovno prati od strane pedijatra, da joj je ultrazvučni nalaz cns-a uredan, mislim da možete da odahnete i da uživate u svakom danu provedenom zajedno sa vašom bebom.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd