Postovani, stigao je nalaz brisa grla i nosa za tri i po meseca staru bebu. Brisevi radjeni zbog problema sa nosicem. Bris grla cist a u nosu izolovane neke stafilokoke. Sta to znaci? I danas po prvi put u toku dana imala zelenu stolicu a kasnije jos jednu zutu sa sluzi.

    Odgovoreno: 26. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Stafilokoka izolovana u brisu nosa vaše bebe znači da beba ima infekciju nosne sluznice prouzrokovanu ovom bakterijom. S obzirom da ima simptome, tj. Sekret u nosiću, potrebno je lokalno da joj se stavlja u nosić antibiotik prema antibiogramu. Zelenkasta stolica se može povremeno javiti zbog nezrelosti creva u tom uzrastu. Možete joj par dana dati da pije preparat na bazi probiotika za regulaciju stolice.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd