Postovani, beba ima 4, 5meseca, prvi najraniji obrok je u 5i30, svaki sledeci na 3, 5-4h. Poslednji obrok je u 20h, dakle od 20-5h nema obroka, do sada dojena s tim da nam jepedijatar rekao da uvedemo polako nemlecno. Beba ima 8kg, molim vas da li je hranimo dobro i da li ce mi dete biti gojazno s obzirom na takvu kilazu, preko dana je aktivna. Rodjena 3600 ali na svakoj kontroli +1400, hvala

    Odgovoreno: 26. 11. 2015.
    • Poštovani,
      S obzirom da vaša beba veoma dobro napreduje u telesnoj težini, savetujem vam da svakako u ovom uzrastu krenete sa uvođenjem nemlečne hrane. Neka u njenom slučaju to prvo bude povrće (krompir, šargarepa) , potom voće (jabuka, banana) , pa tek onda pirinčana i kukuruzna kašica. Obroke joj dajte na 4h, a jedan mlečni obrok zamenite nemlečnim.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd