Postovani, porodila sam se 07. 08. 2015 i rodila zdravog decaka sa porodjajnom tezinom 3. 270 gr i 51cm, dobio je ocenu 9/10, nas problem se javlja negde oko 14. 11 kad beba uporno odbija da pije mleko, dojen je i koriscena dohrana, od pocetka koriscen impamil, po savetu dokrorice presli smo na aptamil dva dana nakon pocetka odbijanja mleka, a ne zeli vise ni da sisa. Po tabelama trebalo bi da popije oko 150ml6x dnevno, medjutim on popije od 60-90 ml, i to jedva se ubedimo, najgore je ujutru jer jednostavno ne zeli, prodje i dvatri sata od budjenja kad se jedva ubedimo da popije mleko i to bude svega 60-70ml, ima povecane gasove ali redovnu stolicu, normalne boje, ne bljucka posle jela. Nocu mu pripremim 120 ml i to bez ikakog problema popije. Inace je veoma aktivna bebica, lepo spava, od 21-6h sa jednim budjenjem, preko dana spava 3 puta po dva sata. Zbog odbijanja mleka idemo svaka 3 dana na merenje i do danas je izgubio 350 gr (16. 11 imao 6. 350 a 24. 11 imao 6. 050 gr) veoma me brine negovo odbijanje mleka, vodim evidenciju kad i koliko popije i to bude izmedju 400-600 mldnevno. Da li je moguce da mu nesto u mleku ne odgovara? Da li da pokusamo ponovo da promenimo mleko? Molim vas za bilo koji savet, sugestiju. Do pocetka odbijanja pio je oko 130-140 ml sest puta dnevno. Hvala napred. Zabrinuta mama

    Odgovoreno: 25. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Sve adaptirane mlečne formule su standardizovane po sastavu i prilagođene uzrastu i potrebama bebe. Razlika može postojati u ukusu. S obzirom da vaša beba unazad desetak dana ne dobija, tj. Gubi na telesnoj težini, savetujem vam da joj uradite osnovne laboratorijske analize, krvnu sliku sa leukocitarnom formulom i analizu urina sa sedimentom. Na ovaj način ćete proveriti da li je razlog gubitka apetita neka infekcija ili lošija crvena krvna slika.

      dr danijela todorović, specijlista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd