Postovani, molim za vase misljenje. Bebu od 3 meseca zivota odvikavamo od nocnog podoja (sada ima 4m) . Od tada ona nocu budi se, u pocetku smo je lako uspavali opet, da napomenem nismo popustili i dali podoj, (po savetu pedijatra izbacen je podoj jer beba ima 8kg) , da li gresimo? Treba li mu obrok? Da li se on budi iz neke navike! Da li se budi jer je gladan (u sta sumnjamo jer je jako napedan) . Sta da radimo! Da li da ga kasnije kupamo ali nas je stav da dete treba da ima naviku u 20h kupanje i u 21h u krevet, nema logike da dete bude budno do ponoci! Da li je ovo samo neka faza! Hvala

    Odgovoreno: 25. 11. 2015.
    • Poštovani,
      Vašoj bebi više ne treba noćni podoj, jer veoma dobro napreduje u telesnoj težini. Savetujem vam da budete uporni, da mu tokom noći kada se probudi ponudite vodu ili čaj, pa da ga ponovo uspavate. Vremenom će se regulisati noćno spavanje. Možete pomeriti kupanje i odlazak u krevet za sat kasnije.

      dr danijela todorović, specijlista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd