Postovani, beba ima tri meseca i 9 dana. Vec sam vam se zalila da ima slabiji apetit. Dakle, na pocetku se super hranila a vec zadnjih mesec dana mozda slabije jede. . . Obroci su najcesce izmedju 60 i 120 ml i to me jako brine jer je do tada jela cak i sve obroke od po 120 ml. Kilaza je ok. . . Na merenju 10. 11 imala je 6400 pa su pratili stanje i na merenju 17. 11 imala je 6590. Kaze mi pedijatar da lepo napreduje. Uradili smo i krvnu sliku. . . Sve je ok osim gvozdja za koje dr kaze da jos nije realna slika do sestog meseca ali nam je preventivno dala sirup, jer sam ja u trudnoci pila tothemu. Mene i dalje brine zasto tako slabije jede i nikad istu kolicinu, cak ni vreme izmedju obroka vise ne postuje. Ranije sama trazila na tri sata mleko, a sada nekad na tri sata, na cetiri. . . Kako kad. Ima i dalje problem sa nosicem, sve vise i vise joj izvlacim pumpicom sline iako joj stalno dajem fizioloski. . . Cesto osetim podisanju da joj zapusen nos posebno kada se probudi. Raficemo bris iz nosa i usta. Vise stvarno ne znam sta mogu ciniti. I da. . . Tkdj i sisa, tj ono malo sto ima ali nadam se da bar malo nadomesti taj manjak koji ne unosi formulom.

    Odgovoreno: 20. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Uz bris nosa i ždrela koje vam je savetovao pedijatar da uradite, preporučujem vam da uradite i analizu urina vašoj bebi. Takođe, molim vas da mi napišete koliko vaša beba ima obroka u toku 24h.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd