Postovani, beba ima 4meseci i 7500kg, gugce a sada vec i izgovara besmislene slogove, sisa preko dana na 3, 5h a nocu se vec nedelju dana odvikavamo i nesisa. Okrece se na stomak s tim da kada je potrbuske malo forsira desnu stranu ali je animiramo igrackama da ide i na levu. Uradjen je uz cns-a koji je uredan i pregled fizijatra koji je rekao da je sve u redu. (ove preglede smo radili na svoju ruku jer su porodjajne ocene bile nize) . Najvise voli da je potrbuske, tada se uhvati za carsaf i odbacuje nogicama napred, hvata i prati igracke, da li se po svemu ovome moze reci da se beba razvija kako treba i sta se sada ocekuje u 4mesecu zivota od nje, hvala

    Odgovoreno: 18. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Vaša beba veoma dobro napreduje u telesnoj težini i pravilno ste postupili što je odvikavate od noćnog podoja. Što se tiče psihomotornog razvoja, prema vašem opisu zaključujem da je uredan za uzrast. U ovom uzrastu beba pokazuje više interesovanja za okolinu. Zanimljiviji su joj odrasli od igračaka, počinje da razlikuje boje. Prija joj da bude na stomaku, sve dodiruje i stavlja u usta. Krajem četvrtog meseca počinje da se iz položaja potrbuške okreće na stranu i vraća na leđa.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd