Postovani, dok dojim tromesecnu bebu, primecujem na svojoj ruci tu gde beba naslonila glavu vrucinu i cesto pipam bebi glavu i nekad je vruca, dok celo ili hladno ili manje vruce. Nogice i rucice su nekad topli, nekad vruci dok je stomace uglavnom vruce ali prijatno, ne vrelo.

    Odgovoreno: 16. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Kod beba je još uvek nedovoljno razvijen centar za termoregulaciju, pa je normalno da postoji razlika u telesnoj temperaturi različitih regija kože. Nemate razloga za brigu.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd