Moliv vas za savet, dojim bebu od rodjenja do sada kada ima 3mi20dana. Svaki mesec je napredovala po 1400, prvi mesec je sisala cesto, a od drugog meseca do sada na 3-4h, moja pittanja su da li je potrebno sa 4meseca uvoditi nemlecno bebi koja dobro napreduje samo od dojenja? Kako da bebi izbacim nocni obrok, smatram da joj nije potreban kada ovako napreduje? Sta vi mislite i sta mi savetujete? Hvala

    Odgovoreno: 10. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Kod beba koje su na ishrani majčinim mlekom može se krenuti sa uvođenjem nemlečne hrane od 6. Meseca života. Niste naveli koja je trenutna telesna težina vaše bebe, ali s obzirom da je dobijala po 1400g mesečno, veoma dobro napreduje. Savetujem vam da ukinete noćni obrok tako što ćete je ponuditi kad se probudi tokom noći vodom ili čajem. Bitno je da budete uporni, jer je u ovom uzrastu to lakše postići nego tokom kasnijih meseci.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd