Postovani, imam bebu od tri meseca. Kako ja nemam oralni herpes, nema ni ona zastitna antitela pa bih da pitam kako da je zastitim od njega. Beba je i ljudi joj prilaze. . . Ne dam nikom osim roditeljima da je ljube, ne dam da joj pipaju rucice i obraze ali uvek se nadje neko ko to ipak uradi. . . A i okruzena sam blizom robinom u istoj kuci od kojih vecina ima taj virus. Dakle, kako da se ponasam jer vec delujem svima kao ludaca?

    Odgovoreno: 10. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Osoba se može inficirati oralnim herpesom pri direktnom kontaktu sa promenama na koži ili sluzokoži druge osobe. Vaša beba ne bi trebalo da bude u kontaktu sa osobom koja ima promene. Takođe, bitno je održavanje higijene radi sprečavanja prenosa ove, kao i drugih infekcija.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd