Postovani, beba ima tacno tri meseca i 20dana. Stavljamo je na stomak sto cesce i ona u tom polozaj uziva, razgleda, okrece na obe strane, razgleda. Od pre 8dana okrece se na stomak i danas smo joj postavili igracku ispred gde je ona podupirajuci stopala o krevet pocela da se krece napred dok nije dosla do nje. Da to nije prerano? Ili pak da je nesputavamo? Bili smo kod fizijatra jer sam posumnjala na hipertonus i tortikolis medjutim fizijar nam je rekao da je njen tonus taman koliko njoj treba i da je vrat u redu.

    Odgovoreno: 05. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Mislim da se po vašem opisu vaša beba sasvim lepo razvija, što vam je potvrdio i dečji fizijatar. Nema razloga da je sputavate.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd