Postovani, imam bebu koja za deset dana ima tri meseca. Pocela je malo cudno da se ponasa po pitanju ishrane. U pocetku je jela halapljivo po celu porciju koju dobije. . . Medjutim od kako smo joj pojacali u drugom mesecu meru, pa sada pije 120 ml ona pocinje manje da jede. . Lepo napreduje, ima sada 5885 kg, dodala vise od kilo i po od zadnjeg merenja ali me brine sto vec drugi dan po jedan obrok prosto kroz plac posisa po 30, 40 ml i onda odbija ostatak. . Ostale obroke popije mahom sve, ili po malo ostavi ali me brine sto iako su sada razmaci u obrocima po 3. 5, 4h, osim ako trazi sama pre, ona odbije jedan obrok. I vise ne jede halapljivo. . . Nekad stane na par sekundi kao da odmori pa nastavi. Ja sam prijavila pedijatru da slabije jede sada, ali cim je videla napredak u kilazi rekla je da to promenljivo kod dece. Inace, mala ima problem sa nosicem, koristimo fizioloski i pumpicu. . . Bas danas joj prvi put izpumpali vecu kolicinu slina. . . Malo kasljucka zbog nosica i to je to. Kako da tumacim ovo ponasanje?

    Odgovoreno: 02. 11. 2015.
    • Poštovana,
      Vaša beba veoma dobro napreduje u telesnoj težini. Promena apetita koja je sad nastupila može se objasniti trenutnom infekcijom. Najverovatnije je u pitanju virusna infekcija, tj. Prehlada. Bitno je da joj redovno prošpricavate fiziološkim rastvorom nosić i da izvlačite sekret pumpicom. Takođe, možete joj malo podići uzglavlje. Ukoliko se kašalj intenzivira ili dođe do pojave povišene temperature, potrebno je da je ponovo pregleda pedijatar.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd