Postovani, beba za 10 dana puni tri meseca. Juce je bila jesto nervoznija jer nije mogla ceo dan da spava, tj lako zaspi ali se ubrzo probudi i tako vise puta tokom dana. Popila jee obrok pola sata pre ponoci i zaspala. . , probudila se tek u 5h trazeci da jede. Popila je celu bocicu ali bukvalno dok je vukla poslednje tragove mleka, izbacila je iz sebe povecu kolicinu mleka. Ne znam da li je to bljuckanje ili povracanje ali do sada je slabo bljuckala i nikad u toj kolicini. Prekjuce smo bili kod pedijatra, lepo napreduje, 5855 kg teska, osim kasljucanja i nosica, nema problema, pluca su ok. . . Jedino vakcina odlozena zbog eventualnog proliva pa pijemo probiotik za bebe. Da li je ovo izbacivanje mleka znak povracanja?

    Odgovoreno: 30. 10. 2015.
    • Poštovana,
      S obzirom da je vaša beba izbacila mleko pri kraju obroka, mislim da je u pitanju bljuckanje. U svakom slučaju, pratite stanje, ukoliko se to bude dešavalo više puta u toku dana, odvedite je na pregled kod pedijatra.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd