Postovani, u nasoj porodici je prvi put decak, interesuje nas kako se neguje pisa, kako da nedodje do neke infekcije, mi je od rodjenja navlacimo, koliko moze nista na silu, do kada se to radi i sta treba da se desi? Takodje da li kada se dogodi neki problem sa tim beba oseca i place?

    Odgovoreno: 30. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Savet je da se do godinu dana ne povlači kožica, da ne bi nehotice došlo do povrede i stvaranja priraslica. Nakon prvog rođendana, kožicu bi trebalo prevlačiti nakon kupanja. Ukoliko kožica ne može potpuno da se prevuče do 3. Godine, pedijatar ili dečji urolog vam mogu preporučiti tretman kremom koja omogućava veću rastegljivost kožice. Ukoliko ovaj tretman ne pomogne, do polaska u osnovnu školu bi ovaj problem trebalo razrešiti uz pomoć dečjeg urologa.
      vaša beba bi reagovala i plakala ukoliko bi osetila bol prilikom prevlačenja kožice ili usled peckanja.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd