Postovani, beba 3, 5meseca. Decak, od rodjenja oci su bezale, sada je to u pitanju samo jedno oko, do kada se to tolerise i ako se, sta se preduzima? Takodje interesuje me decak je na terapiji sirup ospamox jos 3dana, stolicu ima 3-4puta na dan, da li je to posledica antibiotika? Inace mu dajemo bio-gaja sa d3 vit, medjutim niko mi do danas nije rekao da nesme zajedno da se daje jer nema dejstva probiotika onda, , od danas jos 3 dana dajemo sirup, odvojicu bio gaju pa nadam se da ce se stolica normalizovati?

    Odgovoreno: 28. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Ukoliko vašoj bebi i nakon 6. Meseca života oko bude skretalo u stranu, potrebno je da je pregleda strabolog.
      s obzirom da je na antibiotskoj terapiji ospamox sirupom, može imati veći broj stolica koje mogu biti i nešto ređe konzistencije. Nastavite sa davanjem biogaja kapi 1x5 kapi dnevno.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd