Postovani, dojim bebu vec 3meseca, zanima me na koji nacin da pocnem da uvodim namirnice koje se izbegavaju radi grceva? Nisam jela paradajz, grasak, pasulj, masno, gazirano, ljuto, kiselo, prakticno nista,. Samo zdrava hrana, bolje da trpim ja nego ona. Medjutim savetuju me da polako uvodim namirnice

    Odgovoreno: 25. 10. 2015.
    • Poštovana,
      S obzirom da period vezan za pojavu grčeva kod beba u ovom uzrastu prolazi, mislim da polako možete da se vratite na normalnu ishranu. Jedino što bi i dalje trebalo da izbegavate jeste hrana koja nadima kao što je pasulj i grašak. Takođe, ne bi trebalo preterivati sa ljutom hranom.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd