Postovani, beba 3, 5m, beba iskljucivo dojena od rodjenja, medjutim zanima me da li je stetno to sto ja nju dojim na zahtev, a sada nekad prodje i po 4, 5h da ona netrazi. Ima 7kg, dakle od rodjenja dobijala na kilazi preko 1kg, hvala

    Odgovoreno: 25. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Vaša beba je prema telesnoj težini u naprednijoj grupi dece u odnosu na uzrast. Savetujem vam da nastavite da je dojite na zahtev, kako ste već navikli. Sa 5 meseci se inače očekuje da beba udvostruči težinu koju je imala na rođenju, tako da nemate razloga za brigu.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd