Postovani, beba ima dva meseca i 12dana. Malo krklja kada dise, kasljucka a posebno primecujem da ide kasalj pa odmah potom kijanje, kasljucka najvise tokom sisanja. Ima malo cescu stolicu vec treci dan i ne znam jel to od espumisana, jerprenjegadanima je nijeimalatj po nekoliko dana nije kakila, a malo podseca stolica i na proliv. Juce bila kenjkava uz dosta placa a danas je mirnija, lepse spava. Gasove ima manje od ovih kapi ali umesto njih krenula cesca stolica.

    Odgovoreno: 23. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Tegobe ukazuju na virusnu infekciju. Redovno čistite nosić fiziološkim rastvorom i izvlačite sekret iz nosića pumpicom. Nastavite sa korišćenjem espumisan kapi, mislim da one nisu uzrok ređe stolice. Dok je stolica ređa, možete vašoj bebi davati preparat na bazi probiotika. U slučaju povišene temperature, pojave tečnih stolica ili intenziviranja kašlja, odvedite bebu na pregled kod pedijatra.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd