Postovani, ovde mama koja se pohvalila da joj beba lepo jede. Sada imam suprotni problem. Od juce je bebakenjkava, nervoznija, vise place i zato joj izmerila temokoja je bila rektalno 37. 6. Uz to beba i kasljucka posebno dok sisa. Koristimo fizioloski rastvor. Nocas je lepo jela ali desilo se juce u toku dana da je odbila obrok, tj sasvim malo popila a jutros isto, tako da je skoro 7 sati bila bez obroka. Potom popila sve. Danas rektalno ima 37. 5. Koristimo od pre tri dana espumisan kapi i od tada vec treci dan ima po dve stolice dnevno. Stomace deluje manje sada i kilaza koja je pre par dana bila 5700 sada je 5400bas me brine sto ne jede a zakazano kod pedijatra imamo tek u utorak.

    Odgovoreno: 22. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Tegobe koje ste opisali kod vaše bebe, najverovatnije ukazuju na virusnu infekciju gornjih disajnih puteva. Zbog same infekcije, kao i zbog zapušenog nosića, vaša beba može biti slabijeg apetita. Savetujem vam da joj više puta dnevno čistite nosić fiziološkim rastvorom tako što ćete prošpricati kroz svaku nozdrvu po 2, 5ml ovog rastvora. Bilo bi idealno da kada beba leži na desnom boku, fiziološki rastvor prošpricate kroz levu nozdrvu i obrnuto. Nakon toga sekret iz nosića možete izvlačiti pumpicom. Ukoliko bude imala povišenu temp ili ukoliko se kašalj intenzivira, svakako je ranije odvedite na pregled kod pedijatra.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd