Postovani, merim bebi rektalno temp sa toplomerom sa galijumom. U uputstvu pise da je normalna temp oko 37. 6. Bas toliko izmerila bebi. Sta to znaci, kako da tumacim ovu temp?

    Odgovoreno: 22. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Kada rektalno merite temperaturu, potrebno je da oduzmete pola stepena, da bi bila prikazana vrednost temperature merena pod pazuhom. To znači da je vaša beba pri merenju imala temperaturu 37, 1c, što je u granicama normale.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd