Postovani, imam bebu staru dva meseca. Sve cesce joj se desava da dok sisa kako na sisu tako i na bocicu, da se zakaslje. U pocetku se kasalj desavao ovako, ali sada je bas izrazeniji tokom obroka. Koristimo fizioloski rastvor. Pre dve nedelje smo bili kod pedijatra koji je poslusao pluca, pogledao grlo i nije nasao nista ali kako je kasalj prisitan posebno dok jede, plasim se da se nije pogorsalo zdravlje ili je jednostavno prouzrokovan losim sisanjem? Inace, primetila sam da dok beba sisa na flasicu, da se u mleku pojavljuju mehurici kojih ranije nije bilo. . . Da li je to znak nepravilnog sisanja?

    Odgovoreno: 21. 10. 2015.
    • Poštovana,
      S obzirom da je prošlo 2 nedelje od kad ste bili na pregledu kod pedijatra, a vaša beba i dalje kašlje, savetujem vam da dete ponovo pregleda pedijatar. Mislim da vaša beba i dalje ima sekreta u nosiću, pa treba proveriti da li se on spušta na donje disajne puteve ili prelazi na srednje uvo. Što se tiče mehurića u flašici, zavisi koju flašicu imate, od kog proizvođača, kao i kako je zatvoren poklopac. Pojedini prozvođači prave flašice kod kojih se vazduh propušta unutar flašice, stvaraju se mehurići u flašici, pa samim tim ne idu u bebin stomačić.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd