Postovani, imam dva pitanja za dvomesecnu bebu. 1. Bebi se pojavila temenjaca. . . Kako je tretirati? 2. Kako se koriste espumisan kapi. . . Da li se rastvaraju u vodi ili se piju nerastvorene? Mi smo prekjuce poceli da ih koristimo zbog gasova i primecujem da bolje kaki ali gasovi su i dalje prisutni i to ih bas mnogo ima.

    Odgovoreno: 21. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Evo odgovora na vaša pitanja: 1. Temenjaču kod vaše bebe možete tretirati bebi uljem: uveče nanesite na zahvaćenu regiju bebi ulje, ostavite da odstoji preko noći, ujutru operite kosicu, iščetkajte zahvaćenu regiju četkom za kosu za bebe. Ovaj tretman možete primenjivati 2-3 puta nedeljno u dužem vremenskom periodu. 2. Espumisan kapi mogu se piti nerastvorene, a mogu se dodati i u mleko. One oslobađaju creva od gasova, tako da možete očekivati da vaša beba i dalje ima gasove, jer joj se na taj način olakšavaju tegobe.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd