Moja beba se prehladila vodili smo pedijatru, dobili sirup. Sta mogu ocekivati? Da li ce duze spavati, ili pak biti nervoznija? Takodje preporucili su nam fizikalnu jer je bebi ustanovljen blagi hipertonus, sada smo spreceni usled prehlade, interesuje me da li je moguce da se on povuce sam od sebe? Hvala vam (3m beba)

    Odgovoreno: 21. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Niste naveli koji sirup je dobila vaša beba. Kod virusnih infekcija kao što je prehlada, možete očekivati da eventualno beba više spava, malo slabije jede. Razdražljivost se može javiti ukoliko ima dosta sekreta u nosiću. Ne znam kog je stepena hipertonus kod vaše bebe, ali smatram da će se u svakom slučaju bolje i brže regulisati fizikalnim tretmanom.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd