Postovani kako da podstaknem bebu da guguce? Da li je to uopste moguce, naime ima 3, 5m i ponekad je samo cujem da gugke, inace mlatara rukicama nogicama, zagleda rucice, prste, napredna je ali mi se cini da ostale bebe njenog uzrasta to rade glasnije i cesce, hvala

    Odgovoreno: 20. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Da bi podstakli vašu bebu da guguče, potrebno je da joj što više pričate, pevušite. Imitirajte zvukove iz bebine okoline, obraćajte joj se jednostavnim verbalnim nalozima, kratko i melodično. Trudite se da beba ima u vidnom polju ono što ste joj upravo saopštili.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd