Postovani, do kada bebu treba okretati desno -levo kada spava da bi se izbeglo da glavica bude pozadi ravna? Hvala kao i da li d3 vitamin davati pre podoja ili posle? Do sada smo davali posle ali nisam nikad razmisljala da dete bljucne pa da li postoji mogucnost da i to izadje?

    Odgovoreno: 19. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Beba bi trebalo da spava na boku minimum do 3 meseca života, odnosno dok ne počne samostalno da drži glavicu. Samim tim se u tom periodu izbegava uticaj na potiljačni deo glavice, da ne bude zaravnjen. Nakon toga, savetuje se da je i dalje stavljate na bok, ali ona može tokom sna menjati položaj spavanja. Savetujem vam da vitamin d3 dajete pre podoja.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd