Postovani, da li je normalno da beba od dva meseca i nedelju dana dobije ovoliko na kilazi. Na prvoj kontroli u savetovalistu rekli su nam da beba napreduje lepo i da je dodala 650 g. Rekli su nam da bebu mozemo slobodno da hranimo cim zatrazi da jede a ne striktno da postujemo razmake od 3, 3. 5 h. Koristimo humanu i od pocetka se pridrzavam njihovih pravila doziranja. Smanjila sam vreme prehrane na 2. 5, 3h. Beba se uvek lepo hranila, uglavnon sve popije sto joj se da. Cak i povecanu dozu lepo popije. Jedina razlika u odnosu na prvi mesec je sto zadnje dve nedelje vise vremena provodi na sisi. U pocetku sam je navikavala na sisu radi umirivanja, jer mleka nemam vise. Medjutim, kako je vremenom sve vise trazila sisu, posebno pred spavanje, a i nabrekle mi grudi, proverila sam ismuzavanjem sta se tu desava i videla da je sisanjem podstakla mleko. Nema tu jos uvek puno mleka ali nije ni za bacanje. Sada ima sa porodjajnih 3440g, 5700. Za nedelju dana idemo na kontrolu i bas se plasim sta ce mi reci sto je toliko dodala. I kako da redukujem to dobijanje na kilazi. . . Ja ne znam drugacije osim da sledim upustva koja stoje na kutiji humane za odredjeni uzrast i da joj izmedju obroka dajem da sisa.

    Odgovoreno: 19. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Vaša beba veoma dobro napreduje u težini. Ima težinu deteta od 3 meseca. Savetujem vam da nastavite sa podojima, posle podoja joj ponudite dohranu. Neka obroci budu na 3h, tokom noći na 4h. Kada napuni 3 meseca, postepeno se mogu ukinuti noćni obroci. Posle obroka ili između obroka joj možete ponuditi vodu ili čaj.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd