Postovani, rodila sam u 37-oj nedelji, zdrav decak 1950 gr i 48 cm, zastoj rasta ploda i indukovani porodjaj. Sada ima 7 meseci i 6200, 65 cm. U 7mesecu je napredovao svega 200 gr. . . A p rva dva meseca po 1200, 1000 pa sve manje,. . 600, pa 400, pa 200 gri me bas brine. Izmlazam se i hranim mojim mlekom, posto nije imao snage da vuce i tako se navik'o na flasicu. Ni jednu mlecnu formulu nece ni da proba, gadi se. . . Pokusala sam da bi bolje napredovo, ali nist a. Od 4-og meseca sam postrpeno uvodila slane i sltke ukuse. Pojede solidno, nekad na silu, po 100-120; gr po obroku (2 nemlecna i to: ujutru zitarice ili voce, popodne povrce sa ili bez mesa) i oko 600 ml mleka. On je ovako zivahan veseo, ali bas mrsav. K. Sika je dobra. Da li imate neki savet kako da poboljsam ishranu da bi dobio na kilazi malo vise? Hvala, pozdrav

    Odgovoreno: 19. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Kod dece koja su prevremeno rođena ili su imala intrauterini zastoj rasta, očekuje se da dostignu svoje vršnjake po pitanju rasta i razvoja do navršene 2. Godine života. U njegovom uzrastu možete primenjivati sledeći plan ishrane: rano ujutru podoj, za doručak palenta sa jogurtom, za ručak meso ili kuvano žumance sa povrćem, kasno popodne voćni sok ili voćni pire, za večeru kombinovana žitna kaša i pred spavanje podoj. Bitno je da je krvna slika u redu. Preporučujem vam i da mu uradite analizu urina sa sedimentom.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd