Postovani, beba 4m, kaslje suvo, i zapusen nosic, sipamo fizioloski ali pumpica nista neizvlaci. . Sta raditi? Iskljucivo dojenabeba

    Odgovoreno: 18. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Savetujem vam da vašu bebu, prvenstveno zbog kašlja, pregleda pedijatar. Simptomatska terapija koju možete da primenjujete jeste toaleta nosa fiziooškim rastvorom više puta dnevno. Potrebno je da kroz svaku nozdrvu prošpricate po 2, 5ml fiziološkog rastvora. Idealno bi bilo, da kad beba leži na desnoj strani, fiziološki rastvor prošpricate kroz levu nozdrvu, i obrnuto. Nakon toga sekret možete izvlačiti pumpicom. Mogu pomoći i inhalacije fiziološkim rastvorom 2-3 puta dnevno. Najverovatnije je u pitanju virusna infekcija gornjih disajnih puteva, ali je potrebno da se pregledom to i potvrdi.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd