Postovani, beba ima dva meseca i nedelju dana. Od drugog meseca smo joj povecali dozuhumane, ali sada nekako slabije jede tj ranije posisacelu bocicu a sada se desi da u toku dana ne posisa sve. Lepo napreduje. Od kilaze na porodu 3440 sada ima 5200. Dojim je vise iz zabave njene jer nemam puno mleka, tj mogu da izmuzem tokom celog dana jedvazajedan njen celokupan obrok i toliko. Nisam znala ni to da imam. Slucajno se izmuzla da proverim sto je sisa toliko umiruje. Da li da me brine sto ne pojede uvek sve iz bocice? I jos jedno pitanje, kako da joj ponognemo da se oslobodi gasova. . . Ima ih i dok jede i dok spava i vidim da je to bas muci?

    Odgovoreno: 18. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Vaša beba dobro napreduje u težini, pa ne treba da vas brine što nekad ne pojede ceo obrok. Da bi joj olakšali tegobe usled gasova, možete joj davati uz obrok ili nakon obroka espumisan kapi 5x25 kapi dnevno. Espumisan kapi možete koristiti koliko god bude potrebno, jer ovaj preparat oslobađa creva od gasova. Takođe, možete joj dati čaj za bebe sa kimom i komoračem, izmasirati stomačić iznad pupka u smeru kazaljke na satu, staviti toplu oblogu na stomačić.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd