Postovani beba 3, 5m da li treeba da se brinem jer drzi stalno otvoerna usta i izbacuje jezik napoljhe? U trudnoci sam radila sve moguce preglede, uz, markere uvekje bilo ok,. Da li to mozda radi jer mu je zapusen nos cesto ilida se brinem?

    Odgovoreno: 17. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Mislim da nema razloga za brigu. Ukoliko je vašoj bebi često zapušen nosić, više će disati na usta. Bitno je da joj redovno čistite nosić fiziološkim rastvorom i da izvlačite sekret iz nosića pumpicom. Plaženje jezika se najčešće javlja kao prolazna faza u razvoju beba. Važno je redovno praćenje rasta i razvoja vaše bebe od strane pedijatra.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd