Postovani imam bebu koja je stara 12 dana i od sinoc primetila sam da je dobila grceve, razdrazljiva je, grci se, place i ne moze da spava. Inace je halapljiva beba, naguta se vazduha dok sisa. Dojim je ali na vestacku bradavicu jer su moje uvucene. Ona je rodjena sa 4200gr, dugacka 56 cm i vec je dobila za nedelju dana 460 gr jer smo je merili. Da li postoji neki probiotik koji ja mogu da uzimam a da njoj olaksa tegobe ili mozemo samo njoj da dajemo kapi (tipa espumisan) da bi se grcevi umanjili? Ako imate neki savet za sredstvo koje moze da joj olaksa grceve molim vas napisite. Unapred zahvalna, srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 16. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Grčevi kod beba su česti, ponekad mogu biti intenzivni. S obzirom da vaša beba halapljivo jede, može imati više grčeva, tj. Gasova u stomaku. Sasvim dobro napreduje u težini. Da bi joj olakšali tegobe, možete joj davati espumisan kapi koje oslobađaju creva od gasova, dajte joj 5x20 kapi dnevno, a kada napuni mesec dana 5x25 kapi dnevno. Daju se za vreme obroka ili nakon obroka. Takođe, možete joj davati i čaj sa kimom i komoračem za bebe, masirati stomačić u smeru kazaljke na satu iznad pupka, savijati nogice ka stomačiću. Ponekad i zvuci koji se nazivaju belom bukom (zvuk fena za kosu, veš mašine, motora automobila, zvuci bele buke mogu se skinuti i sa interneta) mogu olakšati tegobe kod grčeva. Vama preporučujem da izbegavate hranu koja nadima.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd