Postovani da li cu napokon iz ovih rezultata videti da je sa bebom sve u redu; uz cns, serijski eeg, uz abdomena, kks, glikemija, jonogram, hepatogram, transaminaze, aptt, pt, ca, mg, seruma ureu, kreatinin? I na sta se odnosi ova analiza za krvnu sliku) sta ce se iz toga videti? Molim za odgovor

    Odgovoreno: 15. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Niste naveli koji problem ima vaša beba, tj. Zbog čega su traženi ovi pregledi i laboratorijske analize. Tražene analize krvi će pokazati: kakva je crvena krvna slika (da li je vaša beba malokrvna) , broj belih krvnih zrnaca i lukocitarna formula (da li postoji infekcija, i ako postoji, da li je virusna ili bakterijska) , nivo šećera, elektrolita i minerala u krvi, funkciju jetre i bubrega, kao i analize vezane za zgrušavanje krvi.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd