Postovani, moja beba ima 6 ipo meseci zenskog pola. Imam dva pitanja 1) pri etila sam da moja beba nakrivljuje glavu na levu stranu, (ne gleda pravo nego vise joj glava ide na levu stranu) neznam dali je to moguce zato sto kad je doijm ona hoce samo levu dojku desnu slabi pa zbog toga glava joj je kriva dali ce se to ispraviti vremenom, jer ovde nas pedijatar kazi da je sve uredu 2) nocno budene, stalno se budi svaki pola sat i ovo traje mesecima znan da nije gladna ali trazi da je uzmem na sisku i odma zaspi neznam sta da joj radim hvala vam puno

    Odgovoreno: 13. 10. 2015.
    • Poštovana,
      1. S obzirom da ste primetili da vaša beba okreće glavu više na levu stranu, savetujem vam da je pregleda dečji fizijatar koji će proceniti da li je potrebna korekcija u vidu fizikalnog tretmana. 2. U ovom uzrastu vaša beba više ne bi trebalo da ima noćni obrok. Kad se probudi tokom noći, ponudite je vodom ili čajem. Uzmite je u naručje i uspavajte. Često buđenje u ovom uzrastu može se javiti zbog tegoba usled nicanja zubića. Preporučujem vam da koristite gel za desni koji olakšava tegobe kod nicanja zubića.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd