Poštovani, moja ćerka od 2, 5 god. Je preležala virus koji je bio praćen temperaturom uglavnom 38, 5 i trajao je dva dana. Par dana posle toga vidim da joj je jedno oko crveno i suzi kao kod konjuktivitisa i dobila je osip po koži koji izgleda kao koprivnjača. Prvo se javio osip po butinama, koji se povukao, a kasnije u toku dana vidim da ima i na dva mesta na ledjima i grudima. Sve se to pojavi pa povuče. Nije do sada bila alergična, niti smo uveli nešto novo u ishrani ili higijeni. Da li je ovo možda povezano sa temperaturom koju je imala ili je u pitanju nešto drugo? Ona je inače raspoložena, igra se normalno, i nema više temperaturu.

    Odgovoreno: 11. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Tegobe koje opisujete kod vašeg deteta mogu se javiti u sklopu virusne infekcije. Da bi bili potpuno sigurni, potrebno je da dete pregleda pedijatar.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd