Postovani, od juce mokraca moje dvomesecne bebe ima drugaciji miris. Da li je to normalno?

    Odgovoreno: 09. 10. 2015.
    • Poštovana,
      Miris urina je najčešće izmenjen kod urinarne infekcije. Osim toga, izmenjen miris urina može se javiti kod uzimanja lekova, koncentrovanijeg urina ukoliko dete nije duže piškilo ili usled dužeg nemenjanja pelene nakon što se dete upiškilo.
      savetujem vam da predate urin na analizu ukoliko bude izmenjenog mirisa duže od 2 dana. Ukoliko se jave povišena temperatura, slabiji apetit, svakako odvedite dete na pregled kod pedijatra.

      dr danijela todorović, specijalista pedijatrije
      pedijatrija todorović beograd